Tunus eylemlerinin arkasından BAE çıktı

  • Ocak 13, 2018
  • 0

.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Tunus’ta hayat pahalılığı ve ahenk gösteren ücret gidişat ülkede yoğun protestolara neden oldu. Protestolar günler içinde siyasi birer eyleme dönüşürken, aynı vakit dilimi içinde hemide İran ayni vakitte da Tunus’ta gerçekleştirilen bu olaylar, “yine mi dış güçler” Sualini akıllara getirdi.

Tunus eylemlerinin arkasından BAE çıktı

OLAYLARIN ARKASINDA BAE VAR

Olaylar İran’da olduğu benzeri Tunus’ta da tek anda siyasi tek çatışmaya döndü. Bu durum da tekrar dış güçler tarafından yapılan tek dahil karışıklık olarak adlandırılıyor.

Tunus’un ortak yönetim azalarından var olan Nahda ile tek takım sıkıntıları bulunan BAE, geçtiğimiz günlerde hükümet ortaklığının Nahda’dan alınması istikametinde baskılarda bulunmuş, ama Tunus idaresi bu çağrıya müspet cevap vermemişti. Ülke genelinde yaşanan ayaklanmaların da bu tarihe gelmesi birm rastlantı olarak Bir hayli de görülmezken, bu Vaziyetin Tunus’a baz alinarak operasyonun işaret fişeği olduğunu belirtiyor.

Tunus eylemlerinin arkasından BAE çıktı

TÜRKİYE İLE İLİŞKİLER huzursuz EDİYOR

Bir haftadır ayni ritimde devam eden “hayat pahalılığı” adı altındaki gösterilerin arkasında BAE’nin olduğunun düşünülmesi amaciyla tek başka delil da Tunus ile ülkemiz arasındaki ilişkiler.

Tunus eylemlerinin arkasından BAE çıktı

BAE’nin ülkemiz konusundaki yürüttüğü iki yüzlü politika hasebiyle Tunus’u da yanında görmek istek eden Abu Dabi yönetiminin, Tunus-Ankara arasındaki sıkı diyalog hasebiyle bu ayaklanmalara ön ayak olarak kazanç saglama sağladığı belirtiliyor.

TÜRKİYE STRATEJİSİNE KARŞI MÜDAHALE

BAE’nin Tunus’a müdahalesi ile alakalı tek başka kanıt  da, Türkiye-Rusya ve İran’ın Astana’da anlaşması ile Tasarıları boşa giden ABD-İsrail’in ortada doğu ittifakını tekrar canlandırılmaya çalışılması.

Bu vaziyete destek olarak nihayet vakitlerde Suriye’de görülen zırhlı araçların da BAE firmasına ait olması planı gözler önüne sererken, girişimlerdeki hedefin Soçi ve Astana mutabakatlarına vuruş vurulması olduğu olasılık ediliyor.

Tunus eylemlerinin arkasından BAE çıktı

BATI DÜNYASI’NIN AJANI: BAE

BAE her ne civarindan Müslüman tek memleket olsa da içten pazarlıklı olduğu ve Batı’nın nasıl tek ajanı olduğunu her defasinda gözler önüne serecek eylemlerde bulundu.Tunus eylemlerinin arkasından BAE çıktı

Özellikle Körfez’de tek AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ bloğu oluşturmak amaciyla her biçimde Siyonist hizmete göz yuman ve ABD’nin desteği amaciyla komşusu Katar’a ambargo uygulayarak BMGK’ya şikayet etmiş, 15 Temmuz’da vuruş girişimine finasman sağlayan tek memleket olduğu İspatları ile alana çıkmıştı.

Son olarak Zarrab davasında Al Nafees Exchange adli BAE’li şirket üzerinden yapılan işlemlere ait bilgi ve dokümanları ABD’ye servis ettiği belirtilmişti.

TUNUS’TA YAŞANAN OLAYLAR

Tunus’ta geçtiğimiz hafta hayat pahalılığı hasebiyle sokaklarda eylemler yapılmış, ahenk gösteren ücret temelli eylemler siyasi tek savaşa dönüşerek, yollar kapatma, yağma, halk ve hususi mülke zarar verme benzeri şiddet olaylarının patlak vermelerine neden olmuştu.

Tunus eylemlerinin arkasından BAE çıktı

Tunus genelinde gözaltına alınanların sayısının 800’e yaklaştığı açıklanırken, gözaltına alınanların yarısından fazlasının 20 ila 30 yaşlarında olduğu belirtilmişti.

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }

önceki haber «
sonraki haber »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir