Kravets resmen Kayserispor’da

  • Ocak 15, 2018
  • 0

Kayserispor, uzunca müddettir peşinde olduğu Dinamo Kiev’in ve Ukrayna ulusal Takımı’nın 28 yaşında olan golcüsü Artem Kravets’i renklerine resmen bağladı. Kravets, Antalya’nın Serik kazasi Belek Turizm Merkezi’nde düzen eden imzasini töreninde, kendisini 3,5 yıllığına sarı-kırmızı renklere bağlayan imzayı attı.

“Çok talibi vardı”

Milli golcüyle geçen sene dönem arasından bu yana ilgilendiklerini belirten takim Başkanı Erol Bedir, “Sözleşmesi ayni ritimde devam ediyordu, çok talibi vardı. Sezon başında tekrar görüştük ve oyuncu ile anlaşmamıza karşın bonservis engeline takıldığımız amaciyla bugüne civarindan olmadı. Artem, burada oynamak istediği amaciyla sözleşmesini uzatmadı ve yasalar gereği kendisi ile müzakere bahtımız oldu. Sezon sonu amaciyla gelmesi noktasında mutabık kaldık. Aramızdaki müzakere neticeninde kulüpten ayrılabilirse dönem arasında da kendisini istediğimizi söyledik. Kendisi sözünde durdu ayni vakitte da takimi ile kendisi görüşüp, fedakarlık yaparak dönem arasında takımımıza katıldı. bu erken de sağlık kontrolünden geçti. İmzanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Elimden geleni yapacağım”

Kravets ise Kayserispor’a tasima olduğu amaciyla çok mutluluk dolu olduğunu dile getirerek şunları söyledi:
“Uzun müddettir müzakere içerisindeydik nihayetinde anlaşmaya vardık. Kayserispor ile alakalı çok veriler aldım. Buraya geldiğim amaciyla çok mutluyum. Çok ağırbaşlı uğraşlar oldu ve Bir takım fedakarlıklarda bulunduk. Burada bulunduğum süre içinde takımı dahada iyi yerlere götürmek amaciyla elimden gelen her şeyi yapacağım.”

Takımda dört forvet oldu

Kayserispor yaptığı tertemiz transferleböylece umut Bulut, Asamoah Gyan ve Nikola Stojiljkovic’ten ardindan 4’üncü forvetine kavuşmuş oldu.

Artem Kravets

Profesyonel futbol kariyerine Dinamo Kiev altyapısında başlayan Ukraynalı futbolcu, forvet pozisyonunda takim formasi giyiyor. 2016 seneninde Bundesliga ekibi Stuttgart’a dört milyon avro bonservis bedeli ile tasima var olan Artem Kravets, 16 mücadelede tek gol kaydetti. derhal peşinden tek sezon Granada’da ter döken futbolcu, 26 mücadelede 5 gol kaydetti. Kravets art döndüğü Dinamo Kiev formasıyla ise toplaminda 9 sezonda 115 maça çıktı ve 40 sefer rakip ağları sarstı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir