Ergin Ataman: Oktay Mahmuti’ye Fatih Terim yetkisi gerekli

  • Ocak 17, 2018
  • 0

30 senedir basketbol camiasının içinde bulunan ve takriben tek ayönce 3. sefer Anadolu Efes’in antrenörlüğüne kazançlan Ergin Ataman, açıklamalarda bulundu. 52 yaşında olan çalıştırıcı Daha önceki takımı G.Saray’ın futbol ve basketbol takımları ile alakalı şu değerlendirmeleri yaptı:
 
OKTAY Mahmuti’nin önemli tek figür olacağını düşünüyorum. Oraya yabancı ve yönetimin bu düşüncesi altında ezilecek biri gelseydi G.Saray’ı çok güç günler bekliyor olacaktı. Bizim oynadığımız maçta dahi G.Saray’da mantalite olarak tek değişim gördüm. Ama elbette burada Oktay Hoca’nın istediklerini yapmaları lazım.
 
‘TERİM DEĞER KATIYOR’
 
FATİH Terim çok kıymetli tek antrenör. Türk sporunun en önemli isimlerinden biri. Onun için Terim’in tek takımın başında
olması o takıma kıymet katıyor. Ama Tudor’a da haksızlık etmemek lazım. Belki derbi maçları kaybetti ama liderin Yalnızca tek nokta gerisinde bıraktı takımı. Tudor da çok başarısız değildi.
 
TERİM ile alakalı nihayet doğru yollar bulundu belki ama keşke dahada önce yapılsaydı. Hep tek güvensizlik var hocalara karşı. G.Saray’ın rakiplerine baktığımız vakit istikrar görüyorusunuz. mesele Beşiktaş örneği var ortada. reis Fikret Orman, Şenol Güneş’i getirdi takımın başına gayet de doğru ve iyi şeyler yapılıyor. Sonuçta Türkiye’de tek ivme aldılar. Baskebolda da F.Bahçe çok iyi tek ivme yakaldı.

 BURADAKİ müspet taraf; tek defa Fatih Hoca oradaki egemenliğini duyuru eder, etti de zaten. Terim’in istikrar sağlayacağına eminim. Bunun tek örneğinin Oktay Hoca’ya sağlanması gerektiğini düşünüyorum.”
 
‘İşimiz hiç basit değil’
 
“EUROLEAGUE’DE nokta cetveline çok takılmadan, oyuncuları tek ay içinde kendisinin sistemime oturtmaya çalıştım. Neyse ki bu dönemde en azından kazanmamız koşul olan maçları kazandık. Ama sürpriz galibiyet çıkarabildik mi, hayır. tek Panathinaikos’u deplasmanda yenemedik, Olympiakos’u elimizden kaçırdık ama en azından Bamberg ile Kızılyıldız’ı yenen, öz güven sahibi tek takım haline geldik.
 
İŞİMİZ nokta sıralamasına bakıldığında Euroleague’de çok basit değil, bu tek gerçek. Ama her maçı kazanmak için oynayacağız. Burada 7.-8- ve 9. sıradaki takımların alacağı sonuç play-off’a kalıp kalamayacağımızı gösterecek.
 
LİGDE -1 puanlık ayrım ve averaj hasebiyle evvel yarıyı 8. sırada bitirdik. Ama bendeniz bunu suni tek durum olarak görüyorum. Anadolu Efes’in ligi evvel üç içinde normal sezonu bitirmesini planlıyorum.”
 
‘Hücumdaki sıkıntı savunmaya yansımış’
 
“ANADOLU Efes’in Euroleague’deki en büyük sıkıntılarından biri hücumda yaşanan sıkıntı savunmaya da yansımış. bendeniz belli tek süre dahada herkesi mevkisine çekerek, hücum oyuncuları ile müdafaa oyuncularını evvel 5’in içersinde mixlemeye çalıştım. Oynayan 5 içerisinde 1-2 adet müdafaa oyuncusunu tutmaya çalışıyorum. balansı sağlamak için. Zati ama böyle tek şeyleri değiştirebilirsin.”
 
‘Tek tek bakacağız’
 
“BAMBERG, Kızılyıldız ve G.Saray galibiyetlerinin derhal peşinden CSKA Moskova, F.Bahçe ve Real Madrid maçları var. Başka bir deyişle Euroleague’in en ağırbaşlı şampiyonluk adayları ile oynayacağız. Biz burada fikstürün bütününe bakarsak, hiç baş yormamamız lazım. tek tek bakacağız.”
 
‘CSKA favori’
 
“GEÇEN seneden değişik olarak bu sezon CSKA’yı başka takımların dahada önünde görüyorum. başka takımlar için tek şey söylemek çok zor. İnişli-çıkışlı performanslar var. Şu anne civarindan takımlarda tek istikrar yok. İlk 8’e kalmak için takımlar çok yakın.”

VATAN


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

<iframe id="player_666866" frameborder="0" scrolling="0" marginheight="0" marginwidth="0" allowfullscreen="allowfullscreen" src="/QuarkPlayer/Index?ContentParentId=1343487

önceki haber «
sonraki haber »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir