Burası Uludağ değil, Tunceli

  • Ocak 22, 2018
  • 0

2 sene evvel Gençlik Spor Bakanlığı tarafından dört milyon 500 bin liraya yaptırılan Ovacık Kayak Merkezi sayesinde ilçe, bölgenin mühim kış turizm merkezleri arasında bulunmaya başladı. Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sayesinde güvenlik meselesi ortadan kalkan Ovacık’ta yöre halkı ve çevre illerden gelen çok sayıda yurttaş hafta sonu tatilini kayak yaparak değerlendiriyor.İlçeye üç kilometre uzaklıkta var olan bin 200 metrelik pisti ve 75 kişilik oteli bulunan kayak merkezinde 7’den 70’e her biri karın keyfini çıkarıyor.

Kayak merkezine alakanın oldukça yoğun olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, “Kayak tesisimiz takriben iki sene evvel hizmete geçti. İlk dönemlerde çok bilinmiyordu ama her geçen vakit alaka belli tek süre dahada artıyor. Bölge illerden de çok sayıda ziyaretçimiz var. en iyi ağırlama şekliyle kayak tesisimiz 75 yataklı olup herkese hitap etmektedir. İçerisin oldukça modern ve dört yıldız ayarındadır. Vatandaşlarımız buradan oldukça hoşnut ayrılıyor. Kar tatili olması hasebiyle de tek sonraki günlerde dahada da yoğunluk artacak. Gelip konaklayanların yanısıra günübirlik gelen vatandaşlarımız çok fazla. Vatandaşlarımızın buradan hoşnut ayrılması ve çocuklarımızın tatillerini en iyi şekilde geçirmeleri emeliyle elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.

Kara, “Önümüzdeki hafta babylift pisti oluşturacağız. Zira şuanda kapasite yeteri civarindan gelmiyor. İhalesi yapıldıktan ardindan 300 metre uzunluğunda babylift pistini yapacağız. Amacımız, çocukları, kadınları veyahut acemileri oraya kanalize ederek ağırlığı hafifletmek.” dedi.

Kar tatilini değerlendirmek amaciyla ailesiyle kaymaya gelen 8 yaşında olan Ada Elif Güngörmüş de, “Kayakla kayıyorum, babamla eğleniyorum. Babam beni yukarıya çıkarıyor, oradan kayıyorum. Çok eğleniyorum” dedi.
Batmanlı Kadri Kerçin ise, “Ovacık hükümet Hastanesi’ne tıbbi sekreter olarak atandım. Batmanlıyım. İlk kez buraya gelme fırsatım oldu. Batman’da kar görmeye dahi alışık değiliz. Burada hemide karla tanıştım hemide kayak yapıyorum. Belki düşüp kalkıyorum ama çok eğleniyorum” ifadelerini kullandı.

Tunceli’de halk görevlisi olarak görevli var olan ve ailesiyle birlikte hafta sonunu değerlendirmek amaciyla kayak merkezine geldiğini söyleyen Tahir mamur ise, “İlk kez geliyoruz buraya. Çok iyi tek tesis. bendeniz Afyonkarahisarlıyım. dahada evvel Palandöken’i görmüştüm. Buranın oradan tek farkı tesis sayılarının çok olması, başka hiçbir farkı yok. Buradaki pistin oradakinden hiçbir farkı yok” diyerek düşüncelerini aktardı.

Fatma Çıray

önceki haber «
sonraki haber »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir