Terör Saldırısında Yaralanan Askerin, Memleketine Otobüsle Gönderilmesi Tepki Çekti

Hakkari’deki pkk terör saldırısında yaralanan er 22 yaşında olan Muzaffer Yalçındağ, tedavisinin derhal peşinden otobüsle memleketi Afyonkarahisar’a gönderildi. Terminalde yaralı askeri karşılayan cumhuriyet milletçe partisi Afyonkarahisar mebus Burcu Köksal, “Ne yazık ki Hakkari’de hain pkk terör saldırısında yaralanan askerimizi yolcu otobüsüyle gönderiyorlar” diyerek reaksiyon gösterdi.

EL imalati PATLAYICININ İNFİLAK ETMESİYLE YARALANDI

Hakkari’nin Yüksekova kazasi kırsalında 31 Ağustos bugünü yürütülen harekât esnasında teröristler tarafından döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi neticesi yaralanan 2. Motorize Piyade Taburu 5. Motorlu Piyade Bölük Komutanlığı’nda görevli er Muzaffer Yalçındağ, Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisinin derhal peşinden otobüsle memleketine gönderildi. Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesi’nde oturan yaralı askeri Bir gün evvel akşam Afyonkarahisar Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde cumhuriyet milletçe partisi mebus Burcu Köksal ve ülkemiz harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı karşıladı.


AMBULANSTA vaziyeti denetim EDİLDİ

Yakınlarının yaralı askerin otobüsle gönderildiğini havadis vermesi üstüne vaziyeti öğrenen mebus Burcu Köksal, 112 aciliyetli Çağrı Merkezi’nden ambulans istedi. Otobüsten sekerek inen yaralı asker, gelen ambulansa bindirilerek vaziyeti denetim edildi. mebus Köksal ve dernek başkanı Kumartaşlı askere vaziyetini sordu. Yaralı asker dahada ardindan ambulansla evine gönderildi.

“YARALI ASKERİMİZİ YOLCU OTOBÜSÜYLE GÖNDERİYORLAR”

mebus Burcu Köksal, “Söylenecek çok şey var aslında ama en başından beri söylüyoruz, ‘şehit ve gaziler arasında ayrım yapmayın’ diyoruz. Ama ne yazık ki bu erken de olduğu benzeri Hakkari’de hain pkk terör saldırısında yaralanan askerimizi yolcu otobüsüyle gönderiyorlar.” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *